کتاب صوتی «به من بگو قارتال» منتشر شد

1402-08-21
اشتراک گذاری

به گزارش مهرک و به نقل از ایبنا، کتاب «به من بگو قارتال»، اردیبهشت ماه سال جاری در نشر مهرک سوره مهر به چاپ رسید و آبان ماه ۱۴۰۲ با خوانش امیر زنده‌دلان صوتی شد.

نویسنده کتاب «به من بگو قارتال» با اشاره به اینکه این اثر در فضای فانتزی برای نوجوانان رده سنی ۱۳ و ۱۷ سال نوشته شده است، عنوان کرد: ایده این اثر طی طرحی برای شرکت در جشنواره هزار توی داستان به ذهنم رسید و توانست در بین برگزیدگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این کتاب در دوران سخت شیوع بیماری کرونا نوشته شد، عنوان کرد: سه طرح داستانی برای این جشنواره ارسال کرده بودم که بعد از پرداختن به هر کدام از آنها، این اثر به صورت فانتزی و تخیلی با استفاده از المان و نمادهای منطقه بویژه فولکلوریک آذربایجان، منطقه مشگین شهر و نماد اصلی کوه سبلان یعنی قارتال نوشته شده است.

این نویسنده بیان کرد: در این اثر با فضا سازی های خیالی به افسانه ای و جادویی بودن سنگ قارتال اشاره کرده و شخصیت های داستان برای دستیابی به این جادو تلاش می کنند در اصل این کتاب به خود باوری نوجوانان تمرکز دارد.

کتاب «به من بگو قارتال» نوشته فرانک انصاری توسط مهدی بادیه‌پیما تصویرگری شده و فرزانه فخریان و مریم حسینی ویرایش آن را انجام داده اند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم؛ صدای زوزه گرگی توی روستا پیچید و پشت سرش صدای واق همزمان چند سگ بلند شد، نفس نفس زنان دویدم و تا می شد از خانه قربان فاصله گرفتم، چند جا از ترس نزدیک بود کله پا شوم اما سریع تعادلم را حفظ کردم داخل کوچه خودمان آب دهانم را قورت دادم. لبم خشک شده بود. به پشت سرم نگاه کردم خبری نبود سریع داخل خانه شدم و در را پشت سرم بستم. عرق کرده بودم و بدنم می لرزید، شبیه لرز بعد از شنا توی رودخانه، شاید هم از سرما نبود که می لرزیدم از ترس بود بهتر نبود همه چیزهایی را که دیدم بودم به بابا می گفتم؟ شاید کار دست این بود.

اشتراک گذاری

ثبت نظر

نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد